Cs. B. Band

A kamaszkor legelső próbálkozásai, olcsó gitár, gimis-zenekar: ezeket a lépcsőfokokat nem lehet senkinek sem kikerülni, akinek a rock területén vannak ambíciói. Így volt ez esetemben is, és néhány mondattal említést tennék az egykori bandáról.

Tizenöt-hat évesek lehettünk Jánoki Gábor barátommal, amikor első gitárunk birtokában elkzdtünk feldolgozásokat, majd saját dalokat is írni. Mivel mind ketten a Csoma utca lakói voltunk, de még túl gyerekek a szex/pia/rock'n'roll témához, ezért valami más, kézzel-foghatóbb akadt horogra: Kossuthfalva, a környék, ahol lakunk! Szomszédok, lakók, a Betérő és többi kocsma törzs-közönsége, vicces események az utcából. 

Cs. B. Band

Ez éppen lehetett volna átmeneti állapot is, amit a legtöbben kinőnek, vagy hamar átalakul, viszont esetünkben az alkalmi formáció egyre nagyobb erőre kapott, és folyamatosan kinőtte magát, fejlődött. 1999-ben, a Semmelweis Ignác Gimnázim gólyabálján adtuk első nyilván fellépésünket, 3 dallal, ebben Takács Zsolti dobos és Nagy Tamás gitárossal alkottuk a négy fős bandát. A következő évi gólyabál után történt az "áttörés", ugyanis az est DJ-je, Borsányi Gyula annyi fantáziát látott a gimis rock bandában, hogy felajánlott technikai apparátusát egy lemez felvételéhez! Így 2002 nyarán el is készítettük a 10 dalt tartalmazó "Hadd jöjjön a beton" c. albumot és ezzel elindult a Cs. B. Band komolyabbra fordulása.

A zenekar felállása hamar letisztult: Nagy Tamás egyéni útra lépett, Takács Zsolti helyett pedig a szintén gimnáziumi osztálytárs, Berkes Andris lett a dobosunk. Ez a trió végérvényes maradt a Cs. B. Band életében.

Cs. B. Band

Mivel a témák megmaradtak Kossuthfalva keretein belül, így önként adódott, hogy a koncertekhez nem csak zene társulhat, hanem egyfajta vizuális köríték is. Jelmezek, beöltözés, jelenetek. Ez az évek alatt egészen egyedi irányba teljesedett ki, a Cs. B. Band koncertjei igazi performanszok voltak, olyan ízzel, amit minden külvárosi ember magáénak tudott érezni.

2004-ben szintén Borsányi Gyula segítségével felvettük második, "Ezaztán Kazahsztán" c. lemezünket, ezen 12 dal hallható. A témák kicsit már kiterjedtek Szabótelep - Kossuthfalva határain, így akár a Határ út világa is megéneklásre került.

2006 tavaszáig folyt az aktív munka a zenekarral, de folytatása már igazából nem lett: András és Gábor inkább a jazz világában találta meg számításait, én a szimfonikusok felé köteleztem el magam jobban, ill. más formációkba is bekerültem közben. A Cs. B. Band íve tehát 7 év után megszakadt, és lezárult.

A modern technológia és internet világának köszönhetően 2013-ban ismét figyelmünkbe került ez a régi banda, ennek következményeként pedig 2014 februárjában volt egy repríz koncert, mint kivételes, alkalmi buli -  régi rajongóink nagy örömére! :)

Cs. B. Band 3

A 2014 februári koncert egyben a Cs. B. Band életének harmadik fázisát indította el: kis túlzással a "re-united" ez. Ugyanis innentől kezdve, ha nem is a régi intenzitással, de a zenekar újra koncerteket ad évi 1-2 alkalommal. Ennek második állomása 2014 novemberében a "15 éves jubileumi" műsor volt, mely egy igazi, velős kossuthfalva-produkció volt, sok jelenettel, 2 új dallal, végül pedig azzal a 3 számból álló blokkal, amivel 1999 november 19-én először színpadra álltunk e név alatt.  Persze változások is vannak, hiszen az eltelt 7 év alatt magunk is sokat változtunk. A dalok kicsit egyszerűbben, de sokkal tömörebben, velősebben szólnak. Az énekszólamok is át lettek írva - pontosabban végre meg lettek írva :) - a basszusgitár nagybőgőre cserélődött, Bandi még változatosabban veri a a dobot, a gitár még szigorúbban riffel - szóval, beérett a rock'n'roll a kezünk alatt! A performansz pedig minden eddiginél elvontabb lett... :)

Terveink között van nemcsak újabb koncertek szervezése a 2015-ös évre, de az első, "Hadd jöjjön a beton!" c. lemezünk újra rögzítése és publikálása, úgy, ahogy azok a dalok most szólnak. A többit pedig majd a jövő meghozza....

 
Minden jog fenntartva 2014